Болонський процес

Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка

Прийняття нових членів

Процедура прийняття нових членів

Рішення про прийняття нових членів до Болонського процесу буде прийматися на наступній конференції Міністрів (Берген, 19-20 травня 2005 р.). Роль Робочої групи ВFUG – після розгляду звітів і зобов`язань претендентів, у разі позитивної оцінки надавати рекомендацію.

Потенційні члени повинні надіслати заяву про членство Міністрові, що відповідає за вищу освіту у країні, де відбудеться наступна конференція Міністрів, а також надіслати копію заяви голові Робочої групи (ВFUG). Заяву про членство підписує Міністр країни, що відповідає за вищу освіту. У заяві претенденти заявляють про свою зобов’язаність дотримуватися і діяти згідно з принципами та цілями Болонського процесу у своїй власній системі вищої освіти. До заяви слід додати звіт, у якому б детально описувалася нинішня політика країни у галузі вищої освіти у світлі Болонського процесу, а також зазначалося б, які реформи претенденти планують запровадити для того, щоб відповідати цілям процесу. План основних тез і питань, які слід розглянути у звіті, додається.

Звіт слід надіслати голові Робочої групи (BFUG) і до Секретаріату до 31 грудня 2004 року англійською мовою. Цей строк також останній для подання заяв.

Отримавши звіт, голова BFUG та Секретаріат визначають його відповідність вимогам. До країни-претендентки буде надіслане підтвердження про отримання звіту. У той же час ВFUG, буде проінформовано про заяву. Країну-претендентку запросять на семінари та інші заходи щодо Болонського процесу.

Подальші процедури стосовно обробки та оцінки заяв будуть вирішені до початку зборів BFUG, що відбудуться 12-13 жовтня 2004 р. Рішення стосовно членства будуть прийматися на конференції Міністрів 19-20 травня 2005 р.

Підсумок:

  • Заяви про членство у Болонському процесі повинні бути підписані міністром, який відповідає за вищу освіту.
  • Заяви слід надсилати до Міністра освіти Норвегії, де відбудеться наступна конференція Міністрів, копії заяв – до Міністра освіти Нідерландів, голови Болонського процесу восени 2004 р.
  • Разом із заявою – або після неї – країна надсилає звіт англійською мовою, відповідно до вимог, вказаних у додатку.
  • Останній строк подачі заяв, а також звітів – 31 грудня 2004 р.

    Для подальшої інформації звертайтеся до Секретаріату Болонського процесу.

© Олена Сірук aka Verbena, 2001 - 2006