Новини | Історія | Адміністрація | Структура | Навчальний процес | Наукові школи | Русский
Абітурієнт | Магістратура | Аспірантура | Докторантура | Бібліотека | Співпраця | Webmaster | English
Новини

До найсвіжіших новин >>>

Наукова конференція "Російська мова в полікультурному світі"

18 травня 2007 року о 10.00 год. В рамках I-го Міжнародного фестивалю «Велике російське слово», який триватиме з 6 до 8 червня 2007 року під егідою Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, за участі Міністерства культури і туризму України, Міністерства закордонних справ Російської Федерації, Департаменту міжнародних за'язків м. Москви, відбудеться Міжнародна конференція «Російська мова в полікультурному світі».

Конференція проходитиме в Ялті. Заїзд учасників – 5 червня 2007 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 5,54 Кв) можна завантажити тут.

Наукові фольклористичні читання

18 травня 2007 року о 10.00 год. в актовій залі Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбудуться Наукові фольклористичні читання, присвячені пам‘яті професора Дунаєвської Лідії Францівни. Запрошуються усі бажаючі.

Контактний e-mail: folklor_univ@bigmir.net; телефон – (044) 239-31-69.

“День відчинених дверей” в Інституті філології

У вівторок, 3 квітня в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбудеться “День відчинених дверей”.

На сьогодні в Інституті філології на 5 курсах навчається близько 2900 майбутніх філологів. На тридцяти двох кафедрах цього закладу працюють 570 науковців, з них понад 50 професорів та 160 доцентів. Тут вивчаються понад 30 мов і літератур світу. Отож, велика родина філологів Шевченкового університету запрошує до себе в гості усіх охочих дізнатися про здобутки закладу, про нові спеціальності та плани на перспективу,а також про умови набору першокурсників на 2007/2008 навчальний рік.

“День відчинених дверей” відбудеться 3 квітня (початок о 15.00) за адресою: Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.

День філолога

29 березня о 16 годині в актовій залі головного (червоного) корпусу Київського національного університету відбудеться святковий концерт з нагоди Дня філолога. Чекаємо усіх на святковому вечорі!

З повагою, СПІФ (Студентський парламент Інституту філології)

Майстер-клас із писанкарства "Намалюй свою першу писанку!"

Центр фольклору та етнографії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує усіх бажаючих взяти участь у майстер-класі з писанкарства, який проведе заслужений працівник культури, директор музею-квартири П.Г.Тичини Тетяна Сосновська.

Чекаємо Вас 21 березня 2007 року о 13.30 в 135 ауд.

Просимо подати свою заявку не пізніше вівторка, 20 березня 2007 р.

Виставка "Шевченко і вічність"

Центр фольклору та етнографії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка презентує виставку "Шевченко і вічність” відомого українського художника Володимира Гарбуза. Живописні і графічні роботи автора є в експозиціях багатьох українських і зарубіжних музеїв (Австралії, Канади, Польщі, Словаччини), а також у приватних колекціях.

Відкриття виставки 14 березня 2007 року о 13.00 год. в Залі мистецтв Інституту філології (бульв. Т.Шевченка, 14, ауд. 63).

Виставка розпочинає свою роботу 14 березня і триватиме до 26 березня 2007 року з 10.00. до 17.00 год.

Всеукраїнська наукова конференція "Світоглядні горизонти філології: традиції та сучасність"

Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка 11 квітня 2007 року проводить Всеукраїнську наукову конференцію за участю молодих учених "Світоглядні горизонти філології: традиції та сучасність".

На конференції планується обговорити широке коло напрямків сучасної філологічної науки - лінгвістики, літературознавства, компаративістики, перекладознавства - з урахуванням новітніх парадигм наукового пошуку, визначити основні принципи аналізу мовних феноменів та тенденцій розвитку літературного процесу.

У межах конференції планується проведення науково-практичного семінару "Духовна спадщина, мова та література турецького народу у світлі сучасних тюркологічних досліджень".

Тим, хто бажає взяти участь у конференції, необхідно подати заявку до 20 березня 2007 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 4,90 Кв) можна завантажити тут.

Програма конференції доступна тут (rar-файл, 57 Кв).

VII Міжнародні славістичні читання пам'яті академіка Леоніда Булаховського

Інститут філології Київського національного університету Імені Тараса Шевченка, Інститут мовознавства НАНУ імені О.О. Потебні, Інститут української мови НАНУ, Інститут літератури НАНУ ім. Т.Г. Шевченка, Кафедра слов'янської філології та кафедра полоністики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводять 27 квітня 2007 року проводить VII Міжнародні славістичні читання пам'яті академіка Леоніда Булаховського.

Програма передбачає пленарне засідання та роботу секцій. На засіданні будуть заслухані обговорені доповіді з проблем компаративних досліджень у галузі мов, літератур, історії, фольклору етнографії слов'янських народів.

Робочі мови - всі слов'янські.

Тексти доповідей будуть опубліковані у періодичному науковому виданні "Компаративні дослідження слов'янських мов і літератур".

Тим, хто бажає взяти участь у конференції, необхідно подати заявку до 30 березня 2007 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 5,80 Кв) можна завантажити тут.

Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток еллінізму в Україні у ХVІІІ — поч. ХХІ ст.»

Запрошуємо Вас до участі в міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток еллінізму в Україні у ХVІІІ — поч. ХХІ ст.», яка проходитиме в Маріупольському державному гуманітарному університеті 20-22 травня 2007 р.

Основні напрямки роботи:

 • Історичні зв’язки народів України та Греції.
 • Грецька спільнота Приазов’я.
 • Культура та освіта: досвід та перспективи.
 • Розвиток гуманістичної педагогіки у ХVІІІ — поч. ХХІ ст.
 • Викладання новогрецької мови у вищих навчальних закладах.
 • Українсько-грецьке економічне співробітництво.

Прийом заявок на участь у конференції — до 20 лютого 2007 р. Прийом текстів доповідей (тез) — до 20 березня 2007 р. Офіційне запрошення учасників конференції — до 1 квітня 2007 р.

Докладну інформацію (rar-файл, 5,73 Кв) можна завантажити тут.

Науково-практична конференція “Функціональний простір української мови”

21 лютого 2007 р. в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбудеться науково-практична конференція “Функціональний простір української мови”, присвячена Міжнародному дню рідної мови.

Планується робота таких секцій: 1.Виховання мовної особистості у вищій школі. 2.Українська мова в науковому й навчальному просторі. 3.Мова як інтелектуальний код нації. 4.Мова. Слово. Образ.

Матеріали конференції будуть видані в науковому збірнику.

Прохання зголоситися до участі до 12 лютого.

Докладну інформацію (rar-файл, 3,48 Кв) можна завантажити тут.

Міжнародна конференція молодих філологів (м.Тарту, Естонія)

Тартуський університет, відділення російської та слов'янської філології запрошують студентів, аспірантів і магістрантів взяти участь у роботі літературознавчої секції весняної Міжнародної конференції молодих філологів, яка відбудеться 27–29 квітня 2007 року в Тарту.

Приймаються доповіді з історії та теорії російської літератури і культури XII–XXI століть, а також зі зв'язків російської культури з іншими культурами світу.

Матеріали конференції планується видати у збірнику «Русская филология. 19».

Прохання надіслати заповнену анкету учасника і тези доповіді обсягом 1–2 стор. не пізніше 1 березня 2007 року.

Докладну інформацію (rar-файл, 4,45 Кв) можна завантажити тут.

Вітаємо з Новим 2007 роком і Різдвом Христовим!

Вельмишановних колег широ вітаємо з успішним завершенням 2006 року і настанням року нового - 2007!

Бажаємо, щоб рік новий став черговою сходинкою вгору у розвитку всіх філологічних напрямків, бажаємо міцного здоров'я, енергії й оптимізму!

Веселих свят, затишного Різдва і щасливого нового року!

З найкращиим побажаннями - адміністратори сайту.

Всеукраїнська наукова конференція "Образ світу в творчості Т.Шевченка: бачення національного і загальнолюдського"

Організатори конференції - Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут філології, кафедра історії української літератури і шевченкознавства.

Конференція відбудеться 13 березня 2007 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Планується робота секцій: літературознавчої (естетики, поетики, стилю, рецепції творчості), лінгвістичної, перекладознавчої, народознавчої, історико-культурологічної, з проблем художнього світогляду Т.Шевченка, методики викладання Т.Шевченка у вищій і середній школах.

Для участі у конференцій необхідно до 25 лютого 2007 року подати заявку з назвою доповіді та відомості про автора (прізвище, ім'я, по батькові, науковий ступінь і вчене звання, місце роботи, адресу, телефон).

Адреса: 01601, м.Київ, бульв. Тараса Шевченка, 14, Інститут філології, кафедра історії української літератури і шевченкознавства. Секретар - Гнатенко В.І. Контактний тел. (044) 239-34-30.

ХІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА ОНОМАСТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «Ономастика України у загальнослов’янському контексті»

Чернівецький національний університет, Інститут української мови НАН України, Буковинська лінгвістична асоціація запрошують до участі в ХІІ Всеукраїнській ономастичній конференції «Ономастика України у загальнослов’янському контексті», яка відбудеться 31 жовтня – 3 листопада 2007 року у м.Чернівці. Конференція присвячена 70-річчю від дня народження провідного ономаста України, проф. Дмитра Григоровича Бучка.

Робота конференції проходитиме за такими напрямками: українська топонімія та антропонімія в міжмовних і міждіалектних зв’язках; регіональна ономастика в синхронії та діахронії; українсько-іншомовні взаємозв’язки та паралелі в ономастиконі Буковини та суміжних територій; проблеми стандартизації та нормалізації українських і слов’янських топонімів; теоретична та прикладна ономастика; літературна (поетонімологія) й фольклорна ономастика; неоономастика (нові групи онімної лексики: ергоніми, логіноніми, фірмоніми…).

Прохання: 1) до 1 березня 2007 року офіційно повідомити Оргкомітет про свою участь у роботі конференції, заповнивши й надіславши поштою або e-mail реєстраційну форму; 2) заздалегідь подбати про квитки на зворотну дорогу.

Докладну інформацію (rar-файл, 16,7 Кв) можна завантажити тут.

Наукові читання на честь 80-річчя Л.Г.Скалозуб

Запрошуємо Вас до участі в Наукових читаннях, присвячених 80-річчю Лариси Георгіївни Скалозуб - професора кафедри загального мовознавства і класичної філології, наукового керівника лабораторії експериментальної фонетики.

Читання відбудуться 23 листопада 2006 року о 14.00 у Конференц-залі (ауд. 63).

Теми виступів можна подати до 10 листопада в лабораторію експериментальної фонетики (ауд. 154).

Хорова капела "Дніпро" та народний ансамбль "Роксоланія" повернулися з Москви з перемогою

Колективи хорової капели "Дніпро" Київського національного університету імені Тараса Шевченка та народного ансамблю української музики "Роксоланія" успішно завершили гастрольну подорож до Москви. Вони брали участь у Четвертому всеросійському фестивалі-конкурсі імені Олександра Кошиця українських хорових колективів і вокальних ансамблів.

Фестиваль відбувся 19-23 жовтня 2006 року у Москві під патронатом Об’єднання українців Росії, Федеральної національно-культурної автономії українців Росії, Російської громадської організації «Українці Москви» та за підтримки Міністерства закордонних справ України, Посольства України в РФ і Федерального агентства з культури та кінематографії РФ.

Вітаємо колектив хорової капели "Дніпро" з отриманням гран-прі фестивалю, а ансамбль "Роксоланія" - з першим місцем на конкурсі. Бажаємо і надалі успіхів та осягнення нових творчих вершин!

Докладніше - у матеріалі Народна хорова капела «Дніпро»: гран-прі для духовних нащадків О.Кошиця.

Вітаємо зі святом знань!

Вітаємо усіх співробітників Інституту філології з Днем знань, із початком нового навчального року! Бажаємо успіхів у справах навчальних і робочих, здолання нових творчих вершин!

Ми, розробники сайту, у черговий раз оновили нашу з Вами віртуальну домівку. Нагадуємо Вам, шановні колеги, що надійшов час поновити й інформацію про Ваші кафедри-підрозділи. Усі поправки, доповнення і побажання чекаємо за адресою verbena@univ.kiev.ua, або ж на дискетах - у Лабораторії комп'ютерної лінгвістики, ауд. 130.

Заздалегідь вдячні Вам за співпрацю!

Наукові читання, присвячені 130-річчю від дня народження професора І.В. Шаровольського

Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра германської філології та кафедра зарубіжної літератури, Українська спілка германістів вищої школи проводять Наукові читання, присвячені 130-річчю від дня народження професора Івана Васильовича Шаровольського, учня М.П. Дашкевича, видатного мовознавця й літературознавця, першого декана факультету західноєвропейських мов і літератур.

Наукові читання відбудуться 3 жовтня 2006 року.

За матеріалами наукових читань планується видання збірника наукових праць. Для викладачів, співробітників, докторантів, аспірантів та студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка друкування матеріалів безкоштовне, учасники конференції з інших установ сплачують оргвнесок в розмірі 40 гривень.

Тим, хто бажає взяти участь у конференції, необхідно подати заявку до 14 вересня 2006 р. за адресою: 01033, Україна, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14, оргкомітет конференції (кім. 104).
E-mail: lmurzina@univ.kiev.ua; philolog@univ.kiev.ua
Fax: 239-31-13.

Метою наукових читань є висвітлення філологічної спадщини І.В. Шаровольського, багатогранного вченого світового рівня, видатного представника мовознавчої науки, історика літератури, перекладача, фундатора школи германського і романського мовознавства, скандинавістики з позиції сучасної філологічної науки.
Роботу конференції планується провести за такими напрямами:
Секція 1. І.В. Шаровольський та актуальні проблеми германського та романського мовознавства.
Секція 2. Літературознавча спадщина І.В. Шаровольського.

Докладну інформацію (rar-файл, 4,23 Кв) можна завантажити тут.

Міжнародна конференція "Слов'яни у Європі. Історія. Культура. Мова" (Польща)

Третя міжнародна конференція науковців та студентів. Метою конференції є створення дружніх дискусій у середовищі науковців та студентів на окреслену назвою тематику. Запропоновані теми для доповідей: література слов'ян, історія слов'янських націй, лінгвістика, культурологічні студії, соціологія, політичні науки, філософія та інші соціальні науки.

Конференція відбудеться 20-22 жовтня 2006 року.

Мови - усі слов'янські та англійська. Тривалість доповіді - 20 хвилин.

Тарифи: науковці - 20 євро, студенти - 12 євро.

Останній термін подачі заяв: 30 вересня 2006 року.

Докладну інформацію (pdf-файл, 145 Кв) можна завантажити тут.

День відчинених дверей Інституту філології

У п’ятницю, 7 квітня Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводить “День відчинених дверей”.

Цей підрозділ найавторитетнішого навчального закладу країни є потужною школою фахівців високої кваліфікації в царинах літературознавства, лінгвістики, іноземної та класичної філології, фольклористики та перекладацької справи. На сьогодні в Інституті філології на 5 курсах навчається близько 2900 майбутніх філологів. На тридцяти двох кафедрах цього закладу працюють 570 науковців, з них понад 50 професорів та 160 доцентів. Тут вивчаються понад 30 мов і літератур світу.

Отож, велика родина філологів Шевченкового університету запрошує до себе в гості всіх охочих дізнатися про здобутки закладу, про відкриття нових спеціальностей та плани на перспективу, а також про умови набору першокурсників у 2006 році.

Приходьте до нас 7 квітня (початок о 15 годині) за адресою: Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.

Телефон для довідок: 239-33-02.

День філолога - 2006

Вітаємо зі святом як професійних філологів, так і філологів за покликом душі!

Бажаємо натхнення, енергії, оптимізму, бажання працювати на цій широкій та цікавій ниві та отримувати гідні результати!

Святкування Дня філолога - 2006 відбудеться 29 березня 2006 року.

О 16 годині у актовій залі червоного корпусу відбудеться урочистий концерт. Святкова дискотека почнеться о 22 годині.

Запрошуються усі бажаючі!

Міжнародна конференція "Картина світу у мові" (Литва, Шяуляй)

Гуманітарний факультет Шяуляйського університету запрошує Вас взяти участь у IV Міжнародній науковій конференції, яка відбудеться 5 - 6 жовтня 2006 року.

Тематика:

 • Зміст і форма вираження концептів;
 • Культурна детермінація лексичного значення;
 • Прототипи и стереотипи в системі і тексті;
 • Етнографія актів мовлення;
 • Мовна особистість і мовна культурна спільнота;
 • Концептуальна метафора в мові і тексті.

Анкету учасника конференції і тези доповіді (1 стр., близько 3000 друк. зн.) разом з дискетою просимо надсилати до 1 червня 2006 року.

Статті, підготовані за доповіддю з позитивними рецензіями, будуть опубліковані у науковому журналі «Филология» (2007, Nr.12).

Докладну інформацію та анкети (архів 5,97 КВ) можна завантажити тут.

Літні школи у Чехії

Південночеський університет у місті Ческе-Будейовіце (Південна Чехія) запрошує Вас взяти участь у діяльності щорічних літніх шкіл.

З 21 серпня до 8 вересня 2006 року кафедра богемістики педагогічного факультету Південночеського університету буде проводити 15-у сесію літньої школи, на яку запрошуються всі бажаючі розширити свої знання у галузі чеської мови й літератури, слов'янської філології та країнознавства.

Подача заяв до 31 травня 2006 року (можлива поштою або за допомогою e-mail).

Докладна інформація та анкети (архів 22,9 КВ)

Тартуський університет: міжнародна конференція молодих філологів (Естонія)

Кафедра російської літератури відділення російської та слов'янської філології Тартуського університету запрошує студентів, аспірантів і магістрантів взяти участь у работі літературознавчої секції весняної Міжнародної конференції молодих філологів, яка буде проходити 28–30 квітня 2006 року в Тарту.

Приймаються доповіді з історії і теорії російської літератури і культури XII–XXI століть, а також за зв'язків російської культури з іншими культурами світу. Матеріали конференції планується видати у збірнику «Русская филология. 18».

Прохання надсилати заповнену анкету учасника та тези Вашої доповіді обсягом 1–2 стор. не пізніше 1 березня 2006 року електронною поштою voitehh@mail.ru (у вигляді додатку до листа у форматі *. rtf); або поштою на адресу:
Roman Voitehhovits
Tartu Ulikool, Naituse 2–218
Tartu 50904
Estonia
(з позначкою: «Конференція молодих філологів»)

Усі транспортні витрати сплачують самі учасники конференції. Організатори сподіваються знайти кошти для оплати Вашого проживання в Тарту.

Оригінал запрошення (рос.мовою) та анкета (архів 4,83 КВ)

Наукові читання пам’яті доктора філологічних наук професора Станіслава Володимировича Семчинського (1931-1999) (Україна)

Кафедра загального мовознавства та класичної філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 16 по 18 травня 2006 року проводить НАУКОВІ ЧИТАННЯ пам’яті доктора філологічних наук професора Станіслава Володимировича Семчинського (1931-1999).

На засіданнях планується розглянути актуальні проблеми сучасної філології за такими напрямками:

 • Порівняльно-історичне та типологічне мовознавство: підсумки та перспективи.
 • Культурно-філософська парадигма у мовознавстві: становлення та розвиток.
 • Класичні мови та літератури у дзеркалі сучасності.
 • Мова і соціум: мовні контакти в контексті глобалізаційних процесів.
 • Прагматичні виміри мови й мовлення.
 • Переклад та міжкультурна комунікація.
 • Актуальні проблеми румунської філології. Слов’яно-румунські мовно-культурні контакти.

Робочі мови конференції: українська, російська, румунська, англійська.

Заявка на участь у конференції має містити назву теми і текст доповіді, а також відомості про автора (прізвище, ім’я по батькові, науковий ступінь, наукове звання, місце роботи, посада, адреса, телефон, адреса електронної пошти, факс). Учасникам без наукового ступеню мати одну рецензію від доктора наук або дві рецензії від кандидатів філологічних наук. Просимо подати дані учасника в Оргкомітет до 15 березня 2006 року електронною або звичайною поштою за адресами:
e-mail:svitlo@univ.kiev.ua
адреса: Рожченко Зоя Володимирівна
Вул. Туполєва 15 , кв.37
Київ 04128
Україна

Просимо також повідомити про потребу у готелі чи гуртожитку на час проведення конференції. Орієнтовна вартість проживання – до 20 у.о. Фінансові витрати, пов’язані з участю у читаннях, покриваються коштом учасників. Оргвнесок – 40 гривень (робиться під час реєстрації). Вартість однієї сторінки друкованого тексту – 7 гривень.

Вимоги до оформлення статей (архів 6,13 КВ)

Міжнародна конференція з прикладної (комп’ютерної) лінгвістики (Україна)

ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ НАН УКРАЇНИ, ІНСТИТУТ ФІЛОЛОГІЇ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА, КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ: ІНФОРМАЦІЯ ПРО КОНФЕРЕНЦІЮ

Тематика: Плановані секції: Корпусна лінгвістика. Комп’ютерна лексикографія. Лінгвістичні портали. Інформаційний пошук. Комп’ютерне розпізнавання і синтез усного мовлення. Ідентифікація етносу й окремого мовця за мовленнєвими і психосоціобіологічними параметрами. Комп’ютерний морфологічний аналіз. Комп’ютерний синтаксичний аналіз. Комп’ютерний семантичний аналіз. Машинний переклад.

Час проведення: 27-28 квітня 2006 року

Місце проведення: Інститут української мови НАН України

Кінцевий термін подання заяв: Заявки на участь у конференції надсилати до 1 січня 2006 р. Тексти доповідей - до 1 лютого 2006 р.

Вимоги до оформлення статті: Тексти доповідей до 7 сторінок, шрифт TNR 12, інтервал 1.5, усі поля – 2.5. До тексту додаємо анотацію статті англійською мовою (до 5 рядків тексту).

Оплата: Реєстраційний внесок є диференційованим.

Зворотній зв'язок: conference@linguide.com.ua; тел.: 279-60-17, 287-25-07.

Підтвердженням участі в конференції є сплата реєстраційного внеску, який просимо переказувати на ім’я О. Демської-Кульчицької за адресою: вул. Івана Кудрі, 20, кв. 6, 01001 Київ, Україна. Для консультацій: odk@ukr.net.

Реєстраційний внесок є диференційованим і залежно від терміну сплати становитиме:

до 15.03.2006
громадяни Центрально-східної Європи та країн СНГ
науковці 70 грн. або 15 USD
аспіранти 50 грн. або 10 USD
студенти 25 грн. або 5 USD.
громадяни Західної Європи та Північної Америки
науковці 100 грн. або 20 USD
аспіранти 70 грн. або 15 USD
студенти 50 грн. або 10 USD.

до 15.04.2006
громадяни Центрально-східної Європи та країн СНГ
науковці 100 грн. або 20 USD
аспіранти 70 грн. або 15 USD
студенти 50 грн. або 10 USD.
громадяни Західної Європи та Північної Америки
науковці 150 грн. або 30 USD
аспіранти 100 грн. або 20 USD
студенти 70 грн. або 15 USD.

Реєстраційний внесок покриває організаційні та видавничі потреби.

Організатори конференції не сплачують кошти проїзду та проживання.

Конференція "Мова як світ світів. Граматика і поетика української мови" (Україна)

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут філології, Кафедра сучасної української мови: повідомлення.

Організаційний комітет має честь запросити Вас до участі у Науковій конференції “Мова як світ світів. Граматика і поетика української мови”, яка відбудеться в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка 21-22 лютого 2006 р. Адреса – бульвар Тараса Шевченка, 14; реєстрація учасників - 21 лютого з 9-00 до 10-00.

Матеріали конференції буде опубліковано (вимоги щодо оформлення статей додаються).

Учасники конференції з інших міст забезпечуються житлом (проїзд і проживання за кошти учасників). Оргвнесок – 45 грн.

Заявки на участь у конференції з темами наукових доповідей, відомостями про автора, а також інформацією про потребу в наданні житла просимо надсилати до 20 січня 2006 року на адресу:
Оргкомітету конференції
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
бульвар Шевченка, 14, к. 95
м. Київ, 01033
або на електронну адресу: ukrmowa@ukr.net

Вимоги до оформлення статей (архів 4,45 КВ)

Міжнародна конференція "Нормативне й описове термінознавство" (Росія)

Час проведення: с 25 по 26 мая 2006 г.

Місце проведення: 117418, г. Москва, Нахимовский проспект, д. 31, корп. 2

Кінцевий термін подання заяв: 20 декабря 2005 г.

Рабочие языки конференции: английский, русский.

Работу предусматривается проводить на пленарном заседании и двух секциях:

 • Теория терминологии и терминографии.
 • Практические результаты терминологической работы.

В ходе конференции предполагается обсудить следующие вопросы:

 • Современное состояние и перспективы развития терминоведения как научной дисциплины.
 • Соотношение нормативных и описательных аспектов терминологической деятельности.
 • Разработка теоретических основ терминоведения в современных условиях.
 • Результаты терминологической работы (терминологические банки данных, базы знаний, стандарты на термины и определения, нормативные терминологические словари разных типов, тезаурусы и др.).
 • Терминологические аспекты перевода.

Вступительный взнос 500 рублей для граждан России и стран ближнего зарубежья вносится при регистрации участника конференции.

Материалы конференции будут вручаться участникам конференции при их регистрации.

Для участия в конференции необходимо до 20 декабря 2005 г. выслать по адресу: 123995, К-1, ГСП, Москва, Гранатный пер., д. 4 на имя ответственного секретаря оргкомитета Е.С. Савилова следующие документы:
текст доклада на русском языке,
название и аннотацию доклада на английском языке,
заявку на участие в конференции авторов.

Перечисленные материалы направляются также в электронном виде по адресу: vinni-sta@yandex.ru. При отсутствии электронной почты копии всех файлов на дискете направляются почтой по указанному выше адресу.

Объем доклада 2-3 страниц формата А4 в текстовом редакторе MS WinWord.

Форма заявки на участие в конференции
1.Фамилия, имя, отчество (полностью)
2.Название доклада (-ов)
3.Ученая степень, ученое звание
4.Место работы, должность
5.Почтовый адрес
6.Электронный адрес
7.Телефоны

Телефон для справок: (095) 290 45 00

Ответственный секретарь оргкомитета - Е.С. Савилов

Конференція "Василь Стус. Двадцять років після смерті: сучасне сприйняття та переосмислення"

Музей-архів українського самвидаву при видавництві "Смолоскип" та Гуманітарний центр Василя Стуса запрошують дослідників із різних наукових дисциплін взяти участь у конференції "Василь Стус. Двадцять років після смерті: сучасне сприйняття та переосмислення" (соціологічні, політико-правові, лінгвістичні, літературознавчі та інші аспекти).

Конференція відбудеться в січні 2006 року в будинку "Смолоскипа", вул. Межигірська, 21. Найкращі матеріали будуть надруковані у збірнику "Молода нація" 2006 року.

Охочих взяти участь у цьому проекті просимо надсилати статті до 30 листопада 2005 року на адресу: 04071, м. Київ, вул. Межигірська, 21, Олесю Обертасу з поміткою "Конференція". Організатори конференції забезпечують проїзд з регіонів та проживання в м. Києві.

Агенція франкомовних університетів запрошує

Ми маємо честь запросити Вас на презентацію діяльності Агенції франкомовних університетів, що відбудеться 17 листопада о 18.00 у червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, у кімнаті 204.

Цю презентацію проводитиме Марі-Шарлот Боло, відповідальна за франкомовні університетські відділення у Центральній та Східній Європі.

Після ознайомлення з діяльністю Агенції франкомовних університетів відбудеться презентація книги "ФРАНЦІЯ У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ПРОСТОРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ" - це спільне видання Київського національного університету імені Тараса Шевченка та посольства Франції в Україні. Видання об'єднує тексти щодо впровадження Болонського процесу у Франції. Презентацію будуть проводити автори книжки Георгій Крючков, завідувач кафедри французької філології, та Валентино Бурбело, викладач французької мови.

Французький культурний центр та Франко-український центр співробітництва у галузі вищої освіти та науки будуть представлені на виставці "Освіта та кр'єра 2005" з 17 по 19 листопада в Українському Домі з 11.00 до 19.00.

Зі святом знань!

Вітаємо усіх співробітників Інституту філології, як викладацький, так і студентський склад, усіх, хто так чи інакше пов'язаний із Альма Матер, з Днем знань, з початком нового навчального року! Бажаємо натхнення, успішного навчання і нових звершень на філологічній ниві!

Колектив розробників сайту ретельно готувався до початку нового семестру і грунтовно оновив нашу з Вами віртуальну домівку. Для Вас, шановні наші колеги, інформація про конференції, а також - оновлені сайти кожного з підрозділів Інституту. На жаль, ми не завжди маємо змогу відстежити усі зміни, які відбуваються у нашій досить розгалуженій філологічній родині, тому звертаємося до усіх небайдужих з проханням відшліфувати інформацію про свою кафедру, лабораторію, про свій підрозділ. Усі поправки, доповнення і побажання чекаємо за адресою verbena@univ.kiev.ua, або ж на дискетах - у Лабораторії комп'ютерної лінгвістики, ауд. 130.

Заздалегідь вдячні Вам за співпрацю!

Анонс: “Проблеми прикладної лінгвістики” (Україна)

Mіністерство освіти і науки України, Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова, Інститут української мови Національної Академії Наук України проводять Міжнародну науково-практичну конференцію “Проблеми прикладної лінгвістики”. Вона відбудеться 20-22 жовтня 2005 року в Одесі.

Тематика конференції:

 • Проблеми лексикографії.
 • Проблеми перекладу та викладання іноземних мов.
 • Проблеми психолінгвістики, когнітивної та сугестивної лінгвістики.
 • Проблеми експериментальної фонетики та лінгвістичної експертизи.
 • Проблеми комунікативних технологій та дискурсології.

Робочі мови конференції – українська, російська, англійська.

Заявки на участь у конференції приймаються оргкомітетом до 15 вересня 2005 року. До цього терміну необхідно подати тему доповіді та відомості про автора (прізвище, ім’я та по-батькові, домашня адреса, місце роботи, посада, наукове звання, контактні телефони).

Статті (тексти доповідей) обсягом 8-10 машинописних листів будуть надруковані у фаховому виданні. Стаття має бути подана в друкованому та електронному варіантах у форматі Word або RTF. (Детальна інформація про оформлення статті буде надіслана Вам після отримання оргкомітетом Вашої заявки.).

Вступний внесок 30 гривень.

Адреса оргкомітету: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ОНУ, філологічний факультет, кафедра прикладної лінгвістики.

Телефони: (0482) 746-56-97 (деканат), 68-05-62 (кафедра).

E-mail: bardina@paco.net

Детально про умови заходу можна дізнатися тут.

Анонс: "Київські філологічні школи: історико-теоретичний спадок і сучасність" (Україна)

Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводить Міжнародку наукову конференцію "Київські філологічні школи: історико-теоретичний спадок і сучасність". Конференція відбудеться 11 жовтня 2005 року. У межах конференції відбудеться круглий стіл "Історико-літературний феномен Кирило-Мефодіївського братства: інтерпретаційно-системний аналіз".

Заявку необхідно подати до 20 вересня 2005 року за адресою:
01033, Україна
м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14
Оргкомітет конференції (кімн. 86)
e-mail: dean@philolog.univ.kiev.ua

За матеріалами конференції планується видання двох збірників наукових праць. Для викладачів, співробітників, докторантів, аспірантів та студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка друкування матеріалів безкоштовне, учасники конференції з інших установ сплачують оргвнесок 40 грн.

Детально про умови заходу можна дізнатися тут.

Анонс: "Германістика та інші культури Європи" (Іспанія)

Конгрес германістів "Германістика та інші культури Європи" відбудеться 13,14,15,16 грудня 2005 року. Організатор - філологічний факультет Севільського університету, Іспанія.

Оплата: 60 євро, для слухачів - 30 євро, студентам - 50% знижка. Копію квитанції про оплату та заповнену анкету надсилати до 15 вересня 2005 року факсом (0034-954.55.28.76) або на адресу:
Estudios Filologicos Alemanes
Revista del Grupo de Investigacion Filologia Alemana
Universidad de Sevilla
Facultad de Filologia
C/Palos dela Frontera, s/n
41004-Sevilla
Spanien

Детально про умови заходу можна дізнатися тут.

Анонс: "Комп'ютерна обробка слов'янських та східноєвропейських мов" (Словаччина)

Третій міжнародний семінар "Комп'ютерна обробка слов'янських та східноєвропейських мов" відбудеться 10-12 листопада 2005 року. Організатор - Академія наук Словаччини та Університет Коменіуса.

Доповіді мають містити, але не обмежуються, інформацію про:

 • засоби для лінгвістичного аналізу текстів
 • створення та застосування лінгвістичних ресурсів
 • лінгвістичні компоненти інформаційних систем
 • лінгвістичні бази даних
 • аналіз та синтез мовлення
 • переклад, локалізацію та лексикографію з застосуванням комп'ютера
 • комп'ютерне навчання мовам

Оплата: 50 євро, для студентів - 20 євро. Копію квитанції про оплату та резюме надсилати до 30 червня 2005 року. Після цієї дати вартість внеску зростає на 50 відсотків.

Детально про умови заходу можна дізнатися тут.

Анонс: "Тексти й контексти: спектри трансформацій" (Литва)

Міжнародна конференція "Тексти й контексти: спектри трансформацій" відбудеться 13-14 жовтня 2005 року на базі Каунаського філологічного фaкультету Вільнюського університету.

Subjects proposed:

 • Methodological aspects of comprehension: hermeneutics, semiotics, phenomenology, analytical philosophy, cognitive linguistics, psycholinguistics, etc.
 • Text meaning from the point of view of receptive aesthetics.
 • Historical shift in text comprehension strategies.
 • Structure, sign and play.
 • Linguistic aspects of meaning transformation.
 • The age of information: interaction of text and technology.

Мови презентування: англійська, французька, німецька, литовська, російська. Оплата: 15 євро. Резюме надсилати до 30 червня 2005 року.

Детально про умови заходу можна дізнатися тут.

Міжнародне звернення

До КНУТШ надійшов лист від МЗС України, щодо співпраці з Ефіопією в галузі освіти (інформація додається). Зацікавленим особам зі своїми побажаннями та пропозиціями просимо до 20 квітня ц.р. звернутися до Управління міжнародних зв'язків університету, кімната 224 до Аніканової Людмили Григорівни.

Додаткова інформація знаходиться тут.

Звернення


Дирекція Інституту філології звертається з проханням допомогти активним осередкам української діаспори українознавчою літературою різної проблематики (дитяча, художня, мистецька, наукова), аудіо- та відео- матеріалами.

З пропозиціями та матеріалами просимо звертатися до Центру Фольклору та етнографії (ауд. 136).

Оголошення


15.04.05 2005 р. о 15:00 в актовому залі Інституту Філології выдбудеться День відкритих дверей.

Запрошуємо абітурієнтів та їхніх батьків.

Запрошення

Шановні філологи, запрошуємо Вас 29.03.05 о 16:00 в актову залу Червоного корпусу на святкування Дня філолога.

До Вашої уваги - цікава концертна програма, вручення "філологічного Оскару" найкращим викладачам тощо.

Студентський парламент ІФ

Наукова конференція "Творчість Олександра Довженка в контексті світової культури"


Запрошуємо Вас до участі в науковій конференції "Творчість Олександра Довженка в контексті світової культури", яка відбудеться 18 листопада 2004р. в актовому залі Інституту філології (бульвар Тараса Шевченка, 14).

На конференції планується робота секцій: літературознавчої, лінгвістичної та історико-культурологічної.

Для участі в конференції просимо подати заявку з темою та відомостями про доповідача (прізвище, ім'я та по батькові; місце роботи, посада; науковий ступінь та вчене звання; робоча та домашня адреса, телефон) до 1 листопада 2004 року.

Матеріали конференції будуть видані в збірнику ВАК України "Літературознавчі студії" (видання платне).

За додатковою інформацією звертатись до технічного секретаря Янкової Н.І., кафедра новітньої української літератури, кім.115.

Адреса для кореспонденції: Україна 01017, м. Київ бульвар Тараса Шевченка, 14 Інститут філології, кафедра новітньої української літератури, кім.115. Гаєвській Н.М. Телефони для довідок: (044) 239-33-68; 239-34-71; 234-51-10

Львів: 8-а Міжнародна наукова конференція "Проблеми української термінології СловоСвіт 2004"


6-9 вересня 2004 року у Національному університеті "Львівська політехніка" відбудеться 8-а Міжнародна наукова конференція "Проблеми української термінології СловоСвіт 2004". Докладнішу інформацію можна отримати на сторінці http://www.lp.edu.ua/tc.terminology/TK_konf_8.htm.
Запрошуємо усіх зацікавлених.

Наукова конференція "Китайська цивілізація: традиції і сучасність"


Наукова конференція "Китайська цивілізація: традиції і сучасність" відбудеться в м. Києві 10 червня 2004 року за адресою вул. Грушевського 4. Тези доповідей та повідомлень будуть прийматися у електронному вигляді за адресою Оргкомітету до 25 травня 2004 р. Обсяг тез має бути не більше п’яти сторінок (шрифт Times New Roman, 14 кегль, подвійний міжрядковий інтервал).
Детальніше...

Анонс: аспірантура у Любліні


Згідно з Інформацією Посольства України в Республіці Польща, Європейським колегіумом польських і українських університетів у Любліні оголошено набір аспірантів на навчання у Колегіумі у 2004/2005 навчальному році.
Детальніше...

7 квітня 2004 року - День відкритих дверей Інституту філології


Запрошуємо усіх зацікавлених на День відкритих дверей Інституту філології. Зустріч з абітурієнтами відбудеться 7 квітня 2004 року о 14.00 в Актовій залі нашого Інституту. Ласкаво просимо!

29 березня - День Філолога!


Вітаємо усіх причетних до цього фаху, до цього свята, усіх філологів за дипломом і за покликанням! Бажаємо творчих злетів і звершень, успіхів і щастя!

Анонс: 30 квітня – 10 травня 2004 року, Алушта - 5-а Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція "СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ НАУКИ ТА ОСВІТИ"


Українська Асоціація "Жінки в науці та освіті", Головне управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» виступають ініціаторами 5-ї Міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції "Сучасні проблеми науки та освіти" з метою об'єднання зусиль учених, викладачів, підприємців, промисловців і громадських діячів для вирішення сучасних проблем науки і освіти, проблем їх інтеграції і розвитку, посилення їх ролі в процесах демократизації суспільства.

Секції:

1. Сучасні проблеми науки: 1) методологія та історія науки; 2) фундаментальні та прикладні дослідження в області фізико-математичних та хімічних наук; 3) дослідження в області технічних наук; проблеми інтеграції наукових досліджень, техніки, виробництва; 4) дослідження в області соціології, економіки, екології; 5) фундаментальні та прикладні дослідження в області біології, медицини і фармакології; 6) аграрні науки на сучасному етапі; 7) юридичні науки на сучасному етапі; 8) дослідження в області курортології, рекреації і туризму; 9) особливості розвитку гуманітарних наук на сучасному етапі; 10) сучасні проблеми мистецтвознавства і культурології; 11) комерціалізація наукових досліджень і захист інтелектуальної власності; 12) проблеми міждисциплінарних досліджень.

2. Сучасні проблеми освіти: 1) проблема підготовки наукових кадрів; 2) методичне забезпечення навчального процесу; 3) вища освіта на сучасному етапі: проблеми, концепції, перспективи; 4) проблеми середньої спеціальної і професійно-технічної освіти; 5) проблеми безперервності і багаторівневості в освіті; 6) особливості технічної, природничої, екологічної та гуманітарної освіти; 7) проблеми міждисциплінарності у вищій освіті; 8) досвід і перспективи дистанційного навчання; 9) регіональні особливості в освіті. 10) виховання як складова частина освіти;

3. Проблеми інтеграції науки та освіти в сучасних умовах: 1) проблеми інтеграції науки та освіти в процесі формування та реалізації стратегії розвитку території; 2) проблеми створення єдиних науково-освітніх комплексів; 3) нормативно-правові аспекти нових форм співробітництва наукових і освітніх закладів; 4) форми участі вчених у навчальному процесі і викладачів у наукових дослідженнях; 5) організація наукової праці студентів і школярів.

4. Інформаційні системи і технології в науці, освіті та просвітництві: 1) інформаційно-управляючі та експертні системи; 2) INTERNET-технології в науці та освіті; 3) імітаційне моделювання; 4) комп'ютерні навчальні програми – проблеми створення, поширення і впровадження; 5) медико-психологічні аспекти використання комп'ютерних технологій у науці та освіті.

5. Проблеми просвітницької діяльності як складової частини системи науки, освіти і виховання: 1) питання популяризації досягнень науки; 2) роль діячів науки та освіти в просвітництві суспільства; 3) проблеми бібліотек, архівів і музеїв як основи просвітницької діяльності і самоосвіти; 4) популяризація знань про культуру та історію свого краю – основа патріотичного виховання; 5) роль ЗМІ у вирішенні проблем освіти; 6) проблеми формування екологічної і валеологічної культури;

6. Проблеми сім'ї, материнства і дитинства на сучасному етапі.

7. Роль громадських організацій у вирішенні проблем науки та освіти.
Для участі в конференції необхідно до 20 березня 2004 р. подати в Оргкомітет: заявку, анотацію доповіді на одній з робочих мов конференції, конверт із вказівкою своєї адреси, копію квитанції (платіжного доручення) про перерахування внеску учасника конференції в розмірі 55 грн., (30 грн. - для членів Української Асоціації «Жінки в науці й освіті», що здали членські внески за 2003 р. ). Внесок включає в себе організаційні витрати і витрати на видання збірника тез доповідей, програми, запрошень і ін.

Більш детально про конференцію...

Анонс: 15 квітня 2004 року - Наукові читання, присвячені 100-річчю з дня народження І.П. Сунцової


Лабораторія експериментальної фонетики, кафедра загального мовознавства і класичної філології, кафедра сучасної української мови і центр фонетики при збірнику "Мова та історія" Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошують до участі в Наукових читаннях, присвячених 100-річчю з дня народження Ірини Петрівни Сунцової – відомого мовознавця-фонетиста, засновниці Лабораторії експериментальної фонетики Київського університету. Детальніше про час і умови проведення читань можна дізнатися тут.

Анонс: 12 грудня 2003 року - НАНУ: семінар з гендерної лінгвістики


Інститут української мови НАНУ, відділ соціолінгвістики запрошує усіх бажаючих на міський семінар з гендерної лінгвістики.
Перше засідання орієнтовно відбудеться 12 грудня 2003 року за адресою: м.Київ, вул.Грушевського, 4, Інститут української мови (актовий зал, 7 поверх). Детальну інформацію можна отримати тут.

Анонс: 11-14 травня 2004 року - Міжнародний симпозіум в Казані


11-14 травня 2004 року відбудеться міжнародний симпозіум "Синтаксические отношения и структура аргументов" в серії конференцій "Языки Европы, Северной и Центральной Азии". Важливі дати: останній термін представлення матеріалів: 30 листопада 2003 року. Офіційні мови - англійська, німецька, татарська, російська. Детальніша інформація - тут.

14 жовтня 2003 року - заявила про себе кафедра української літератури ХХ століття


Історія презентованої сьогодні в Інтернеті кафедри української літератури ХХ століття Київського національного університету розпочалася 1918 року з постанови Тимчасового уряду: «Учредить съ 1917—1918 учебнаго года въ университетъ Св. Владиміра новыя четыре кафедры, а именно на историко–филологическомъ факультетъ — кафедру украинского языка, кафедру украинской литературы…».

Анонс: Міжнародна лінгвістична конференція у Києві


Кафедра сучасної української мови запрошує до участі у Міжнародній лінгвістичній конференції на честь 80-річного ювілею професора І.К. Кучеренка і професора Н.І. Тоцької, яка відбудеться в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка 20-21 листопада 2003 р. (місце проведення – бульвар Тараса Шевченка, 14).
Матеріали конференції будуть опубліковані у вигляді статей у виданні "Українське мовознавство".
Заявки на участь у конференції з темами наукових доповідей та відомостями про автора просимо надсилати до 15 жовтня 2003 року на адресу:
Оргкомітету Міжнародної конференції на честь 80-річного ювілею професора І.К. Кучеренка і професора Н.І. Тоцької
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
бульвар Шевченка, 14, к. 95
Київ 01033
e-mail: philolog@univ.kiev.ua, aribira@ukr.net Детальна інформація знаходиться тут.

Анонс: II Міжнародний конгрес дослідників російської мови


Московський державний університет ім. М. В. Ломоносова організує II Міжнародний конгрес дослідників російської мови "Російська мова: історичні долі і сучасність". Конгрес відбудеться 18–21 березня 2004 року на філологічному факультеті МДУ.
Попередня програма Конгресу включає такі групи проблем:
– Актуальні аспекти російського мовознавства.
– Російська мова в її історії і передісторії.
– Російська мова в художній літературі.
– Російська література як словесне мистецтво (проблеми поетики).
– Прикладна русистика і проблеми комп"ютерного аналізу російської мови.
– Лінгвістичні аспекти аналізу традиційного і сучасного російського фольклору.
– Російська мова в нових геополітичних умовах.
Для участі в роботі Конгресу з представленням доповіді необхідно надіслати тези доповіді за адресою: kongr04@philol.msu.ru у вигляді додатку (attached) до електронного листа. Можлива участь в роботі Конгресу і без доповіді.

23-24 жовтня 2003 року - Міжнародна наукова конференція


23-24 жовтня 2003 року Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводить Міжнародну наукову конференцію “Проблеми розвитку філології в Україні у контексті світової культури”.
Метою конференції є узагальнення актуальних проблем філологічної науки в Україні в галузі літературознавства, мовознавства, перекладознавства.
На конференції планується обговорення широкого кола питань, а саме: українська мова в просторі культури: історія і сучасність; українська літературна динаміка давньої, нової та новітньої доби; дискурс світової літератури та дискурс літературознавства; проблеми розвитку компаративістики, перекладознавства та термінознавства в Україні; проблеми орієнталістики (мовознавство, літературознавство),класичної філології, візантиністики та елліністики.
У межах конференції відбудеться малий симпозіум з лінгвістики за такими напрямками: фонетика загальна, прикладна, експериментальна, соціофонетика; текстолінгвістика; аналіз дискурсу (варіативність дискурсу, політичний дискурс, дискурс ЗМІ, Інтернет-дискурс), гендерна лінгвістика; міжкультурна комунікація, невербальна комунікація, психолінгвістика, етнолінгвістика, прикладна лінгвістика, мовна політика, методика викладання іноземних мов.
Планується робота круглих столів:
· Інтерпретативні методології в сучасній лінгвістиці: українські перспективи;
· Сучасні інтерпретаційні методології: наближення до адекватного прочитання літературного тексту;
· Історико-літературний феномен в контексті етно-культурологічного розвитку України;
· Творчий доробок видатного українського бібліографа та літературознавця С.І.Пономарьова – до 175-річчя з дня народження.
Робочі мови конференції – українська, російська, англійська.
Планується публікація збірника наукових праць за матеріалами конференції.

4 квітня 2003 року - День відкритих дверей


4 квітня 2003 року Інститут філології проводить День відкритих дверей. Усі зацікавлені запрошуються на 15 годину в актову залу (2 поверх гуманітарного корпусу). Ласкаво просимо!

22 березня 2003 року - заявила про себе Лабораторія експериментальної фонетики


Нарешті наші колеги вирішили трошки розсекретитися і проінформувати широку громадськість про свої досягнення. Тепер на офіційній веб-сторінці Інституту можна дізнатися про теоретичну і практичну діяльність Лабораторії експериментальної фонетики.

Анонс: X Міжнародна науково-методична конференція у Варшаві


Російський центр науки і культури у Варшаві, Асоціація співробітництва «Польща – Схід», товариство «Польща – Росія», Польське товариство русистів запрошують взяти участь в ювілейній X Міжнародній науково-методичній конференції з циклу: "Нове в теорії і практиці опису і викладання російської мови", яка відбудеться 15 – 17 травня 2003 року в Варшаві. Конференція проводиться відповідно до планів наукової діяльності Міжнародної асоціації викладачів російської мови і літератури (МАПРЯЛ). Детальну інформацію мовою оригіналу Ви можете отримати тут.

Анонс: ХІ Міжвузівська студентська наукова конференція «Наука і вища освіта»


Ректорат і Студентське наукове товариство Гуманітарного університету запрошують студентів і аспірантів вищих навчальних закладів, а також їх наукових керівників взяти участь в ХІ Міжвузівській студентській науковій конференції «Наука і вища освіта», яка відбудеться 15 – 16 травня 2003 року. Кращі доповіді будуть опубліковані в науково-практичному збірнику Гуманітарного університету “ЗІДМУ” “Наука і вища освіта”. Про тематичні напрямки конференції та про інші деталі можна дізнатися тут.

7 листопада 2002 року - підписано угоду про створення Центру іраністики


7 листопада 2002 року ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Віктор Скопенко зустрівся з Надзвичайним та Повноважним послом Ісламської республіки Іран Ахматом Садег-Бонабом.
На зустрічі йшлося про відкриття Центру перської мови у Київському університеті. У дружній ненапруженій атмосфері була підписана двостороння угода про створення Центру іраністики у приміщенні Інституту філології, а зобов’язання обладнати кабінет усім необхідним взяла на себе іранська сторона.
Ректор і посол урочисто обмінялися папками з угодами та подякували один одному за увагу та подарунки.
Ахмат Садег-Бонаб попередив, що наприкінці цього року до Київського національного університету імені Тараса Шевченка з офіційним візитом прибуде міністр освіти Ірану з ректором Тегеранського університету для переговорів та підписання двосторонньої угоди і висловив сподівання, що угода між Тегеранським та нашим університетами буде підписана і що надалі буде розвиватися між ними плідна співпраця.
За матеріалами прес-центру КНУ імені Тараса Шевченка

16 вересня 2002 року - презентує свою діяльність Лінгвістичний гурток Інституту філології


16 вересня 2002 року сайт поповнився інформацією про діяльність Лінгвістичного гуртка нашого Інституту.

3 червня 2002 року - вибори директора Інституту філології


3 червня 2002 року відбулися вибори директора Інституту філології. Ним став проф. Семенюк Григорій Фокович. Наші найкращі вітання і побажання успіхів на цій нелегкій трудовій ниві.

Міжнародна конференція "Україна - Туреччина: минуле, сучасне та майбутнє"


14 -15 травня 2002 року, з 10.00 до 18.00 в залі засідань Вченої ради та конференц-залі Київського національного університету імені Тараса Шевченка (за адресою: вул. Володимирська, 60) відбулася Міжнародна наукова конференція, присвячена 10 - річчю відновленню дипломатичних взаємин між Туреччиною та Україною, "Україна - Туреччина: минуле, сучасне та майбутнє" . Детальна інформація подана українською і турецькою мовами.

Інститут філології: оголошується набір студентів


Київський національний університет імені Тараса Шевченка оголошує набір студентів на 2002-2003 навчальний рік в Інститут філології. Інститут філології орієнтований на світові стандарти освіти. До послуг студентів наукова бібліотека, лінгафонні кабінети, комп'ютерні класи, центри інтенсивного вивчення іноземних мов. Сьогодні в нашому інституті навчається 2442 студенти, з них 2112 - на денній формі навчання, 330- на заочній. Студенти в Інституті філології вивчають 31 мову. Серед наших випускників є відомі вчені, мовознавці та літературознавці, перекладачі та дипломати.

29 березня 2002 року - День філолога!


29 березня 2002 року Інститут філології відзначає своє професійне свято. Запрошуються усі бажаючі, як філологи (колишні, теперішні, майбутні, явні і приховані), так і нефілологи. У програмі - конкурс стіннівок, концерт, дискотека і ще багато чого...

18 лютого 2002 року - розширення нашої віртуальної бібліотеки


Ресурси нашої бібліотеки збільшилися за рахунок появи на сайті збірок віршів і казок Івана Франка. Є також коротка біографічна довідка про письменника.

20 грудня 2001 року - поява 13 випуску газети "День філолога"


Детальніше дивіться електронну версію 13 випуску газети "День філолога".

20 грудня 2001 року - поява сторінки Кафедри історії української літератури і шевченкознавства


Кафедри нашого інституту продовжують заявляти про себе. Тепер на сайті Інституту філології Ви можете отримати інформацію про досягнення Кафедри історії української літератури і шевченкознавства.

8 листопада 2001 року - Наказ ректора про створення Інституту філології


З 12 листопада почалася реорганізація філологічного факультету, факультету іноземної філології та відділення сходознавства шляхом об'єднання з метою утворення на їх базі Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка як структурного підрозділу університету без права юридичної особи.

До проведення виборів директора Інституту філології призначено виконуючих обов'язки головних керівних осіб Інституту філології. Детальнішу інформацію можна знайти у розділі Адміністрація.

До проведення виборів директора Інституту філології затверджено тимчасову Вчену Раду Інституту у складі: виконуючого обов'язки директора, виконуючих обов'язки заступників директора, виконуючих обов'язки завідувачів відділень, завідувачів кафедр, усіх докторів і професорів Інституту.

Березень 2000 року - поява електронного варіанту газети "День філолога"


В Інтернеті на сайті філологічного факультету з'явилася електронна версія новоствореної газети "День філолога". Вона знайомить читачів з інформацією як про офіційні заходи філологів, так і про події фахового характеру за межами факультету. Там Ви маєте змогу прочитати інтерв'ю з цікавими людьми, дізнатися про життя кафедр, отримати насолоду від читання творів, написаних нашими колегами - майстрами художнього слова.

Лютий 2000 року - створення веб-сторінки філологічного факультету


Силами нашого невеличкого, але дружного колективу Лабораторії комп"ютерної лінгвістики було розроблено першу версію сайту філологічного факультету. Впрдовж певного періоду вона була піддана різним експериментам, перероблялася, вдосконалювалася, поповнювалася новими матеріалами.

© Олена Сірук, 2001 - 2014