Notice: Undefined index: sid in /web/univ.web/www.philology/www/php/kafkaf.php on line 3
Інститут філології

Кафедра елліністики

Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка


Warning: readfile(15//stitle.txt): failed to open stream: No such file or directory in /web/univ.web/www.philology/www/php/kafkaf.php on line 14

Кафедру елліністики (завідувач - проф. Н.Ф. Клименко) створено 20 травня 1999 р. ЇЇ заснування зумовлене потребою підготовки в Україні філологів і перекладачів зі знанням новогрецької мови та літератури, дослідження актуальних проблем елліністики. Воно стало можливим завдяки накопиченню й узагальненню досвіду елліністичних студій у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Традиції викладання новогрецької мови в ньому започатковані 1958 р. відомими у світі елліністами проф. А.О. Білецьким та доц. Т.М. Чернишовою, які працювали на кафедрі класичної філології і загального мовознавства. Тоді студенти починали вивчати новогрецьку мову на другому курсі як другу іноземну й одержували спеціальність "учитель грецької мови і літератури". Паралельно з навчанням грецької мови засновники елліністичних студій в Україні організували переклад новогрецької літератури, разом із випускниками познайомили українських читачів з доробком відомих грецьких письменників, а грецьких - з творами Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка.

Зараз студенти спеціальностей західних мов і літератур (філологи та перекладачі) вивчають новогрецьку і як першу, і як другу іноземну. На кафедрі працюють проф. Н.Ф. Клименко, проф. О.Д. Пономарів, доц. Є.К. Чернухін, викладачі С.Є. Перепльотчикова, А.О. Савенко, І.В. Титаренко.

Викладачі кафедри читають практичний курс новогрецької мови, курси теоретичної граматики новогрецької мови, зіставної граматики новогрецької та української мов, вступ до спеціальності, спецкурси з новогрецької літератури, лінгвокраїнознавства, ділової новогрецької мови.

Уперше в українській та грецькій лексикографії професори Н.Ф. Клименко, О.Д. Пономарів та доц. Є.К. Чернухін уклали "Новогрецько-український словник" (К., 2003). Ці ж автори написали перший практичний курс новогрецької мови для українських слухачів (ч. І; К., 1999). Викладачі кафедри плідно працюють у галузі художнього перекладу з новогрецької мови на українську.

Кафедра елліністики співпрацює з Афінською академією наук, Афінським, Салонікським та Патрським університетами.

  • Клименко Н.Ф.
  • Пономарів О.Д.
  • Чернухін є.К.
  • Перепльотчикова С.Є.
  • Савенко А.О.
  • Титаренко І.В.
© Олена Сірук, 2001 - 2014