Кафедра німецької мови

Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка

Історія

Кафедра німецької мови (завідувач – доц. І.С. Невмержицький) виокремилася 1962 року з кафедри німецької філології і відтоді обслуговує всі факультети Київського університету, за винятком Інституту міжнародних відносин та частково Інституту філології.

За час існування кафедри її керівниками були: доц. Корольова Маргарита Романівна (1962-72), доц. Віктор Степанович Бабенко (1972 -1973), доц. Елеонора Іванівна Лисенко (1974 -1989), доц. Лідія Іванівна Сергєєва (1989 - 2000). Нині тут працюють 23 викладачі німецької мови, з яких 7 – канд. філол. наук, доц., 2 – старших викладачі та 14 асистентів.

Кафедра підтримує зв'язки з Лейпцизьким та Кільським університетами Німеччини. Майже всі викладачі кафедри пройшли за останні 10 років місячне стажування в університеті м. Кіль.

З 1975 року колектив кафедри працює над лексикографічною тематикою. Викладачами підготовлено та видано понад 10 різних словників (німецько-українських, українсько-німецьких та німецько-українсько-російських), підручник німецької мови (5 видань), значну кількість навчальних посібників для різних факультетів університету. Завершено роботу над першими у світі великими німецько-українським (близько 100 000 слів) та українсько-німецьким (близько 60 000 слів) словниками, підготованими колективом кафедри (доц. Е.І. Лисенко, доц. Л.І. Сергєєва, Н.І. Антюхова, В.М. Колісник). Відповідно до навчальних потреб викладачі регулярно випускають навчально-методичні посібники для студентів та аспірантів, а також беруть участь у наукових конференціях, семінарах у Києві та інших містах, зокрема організованих Інститутом ім. Гете.

Кафедра німецької мови приймає вступні та одноосібно кандидатські екзамени з іноземної мови. Викладачі кафедри займаються усними та письмовими перекладами, зокрема на доручення МОН України.

© Олена Сірук, 2001 - 2014