Кафедра Близького Сходу

Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка

Центр мови гінді та індійської літератури

Історія створення Центру мови гінді та індійської літератури

Центр мови гінді та індійської літератури (далі Центр) створено на виконання наказу ректора університету від 16.05.2007 № 322-32 відповідно до Угоди про створення “Центру мови гінді та індійської літератури” в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, укладеної між Посольством Індії в Україні в особі Посла Дебабрата Сага та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка в особі Ректора Скопенка В.В.

Основною метою діяльності Центру є популяризація мови гінді та індійської літератури в Україні, вдосконалення системи підготовки філологів-індологів, покращення науково-методичної бази, активізація наукових досліджень у галузі індійської філології, а також зміцнення дружніх зв’язків між українським та індійським народами.

Центр є структурним підрозділом Інституту філології без права юридичної особи.

Діяльність Центру

Освітня, науково-дослідна, культурно-просвітницька, господарська та інша діяльність Центру здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», Статуту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Положення про факультет (інститут), Типового положення про мовно-культурні центри КНУ імені Тараса Шевченка та Положення про Центр мови гінді та індійської літера-тури КНУ імені Тараса Шевченка.

Основними завданнями та обов’язками Центру є

 • oрганізація заходів, пов’язаних з навчально-методичною роботою викладачів-індологів, які є членами Центру;
 • підтримка та проведення наукових досліджень з мови гінді, літератури та культури Індії в Україні;
 • організація лекцій, зустрічей, симпозіумів, конференцій, літніх шкіл та інших заходів, що передбачають поширення знань про індійську культуру серед широкої громадськості;
 • підвищення рівня знань з мови гінді, допомога студентам у самостійному вивченні та вдосконаленні мови гінді;
 • надання можливості користування літературним, аудіо та відео фондами Центру всім викладачам і студентам Інституту філології та підрозділів університету;
 • підготовка до друку навчально-методичної літератури;
 • здійснення міжнародного співробітництва за узгодженням з Управлінням міжнародних зв’язків КНУ.

Діяльність центру мови гінді та індійської літератури у 2012 році

10.02.2012. Вечір українсько-індійської духовної єдності "Сонячні паралелі": до проблеми типології індійської та української міфологій.

28.02.2012. Київська міжвузівська олімпіада з мови гінді в Інституті філології, в якій приймали участь студенти ІФ КНУ імені Тараса Шевченка і студенти КНЛУ.

02.03.2012. Урочисте нагородження посольством республіки Індія в Україні переможців Київської міжвузової олімпіади з мови гінді та викладачів мови гінді і святкова програма з цієї нагоди.

17.05.2012. Організовано зустріч посла республіки Індія в Україні Раджіва К. Чандра з ректором КНУ імені Тараса Шевченка Леонідом Губерським.

19.10.2012. Зустріч студентів-індологів з професором Університету ім. Джавахарлала Неру (Делі) Савітою Панде.

16.11.2012. Семінар студентів і викладачів Центру з нагоди індійського свята Дівалі.

Викладач Центру Довбня К.В. була нагороджена урядом Індії за її внесок у розвиток і поширення мови гінді. Довбня К.В. була однією з 18-ти осіб світу (як іноземних, так і індійських громадян), що мали честь отримати цю нагороду.

Діяльність центру мови гінді та індійської літератури у 2011 році

10.02.11. Вечір українсько-індійської духовної єдності «Сонячні паралелі».
Докладніше...

25.10.11. Літературно-мистецький вечір з нагоди 100-річчя з дня народження відомого індійського поета Аг’єя.
Докладніше...

16.04.11. Святкування індійського свята Байсакхі

10.01.11. Всеукраїнська міжвузівська олімпіада з мови гінді.

02.10.11. В рамках міжнародного дня ненасильства і відзначення дня народження Махатми Ганді спільно зі Східно-європейським інститутом розвитку було організовано вечір "Око за око робить усіх сліпими"

20.04.11. Зустріч з внуком Махатми Ганді – Радж Мохан Ганді, професором Іллінойського університету США Протягом року в. о. директора Центру Ботвінкін Ю.В. здійснив зі студентами дві цікаві культурно-освітні подорожі до Індії (січень-лютий, серпень), в ході яких студенти мали змогу близько ознайомитися з життям індійського люду в різних частинах країни.

Контакти

 • В.о. Директора Центру – Ботвінкін Юрій Володимирович
 • Контактна особа: Пономаренко Надія Олексіївна
 • Аудиторія: 72 Інституту філології (Жовтий корпус КНУ)
 • Телефон: (0038)-044-239-32-29
 • e-mail: ukrainehindicenter@gmail.com
 • Website: http://sites.google.com/site/hindicenter/
 • Поштова адреса: м. Київ 01030, бул. Шевченка 14, к. 72

Попередня сторінка центру.

© Олена Сірук, 2001 - 2014