Notice: Undefined index: sid in /web/univ.web/www.philology/www/php/kafkaf.php on line 3
Інститут філології

Кафедра тюркології

Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка


Warning: readfile(27//stitle.txt): failed to open stream: No such file or directory in /web/univ.web/www.philology/www/php/kafkaf.php on line 14

Кафедра тюркології (завідувач - доц. В.М. Підвойний) виокремилася 1995 року (коли було створено відділення східної філології на правах факультету) з кафедри східної філології, яка почала свою діяльність 1990 р. у складі факультету іноземної філології. Цей підрозділ здійснює підготовку фахівців зі спеціальності "східна мова та література".

Українське сходознавство, маючи ґрунтовні традиції, започатковані всесвітньовідомим сходознавцем А.Ю. Кримським, через певні політичні умови не могло розвиватися успішно. Відродження сходознавчої освіти в Україні розпочалося саме в Київському національному університеті з вивчення турецької, китайської та японської мов і літератур. Вихід України на міжнародний економічний ринок зумовив відкриття спеціальності "індонезійська мова" (1997 р.), "грузинська мова" (1998 р.), "узбецька мова" (1999 р.). Нині випускники кафедри працюють на дипломатичних посадах, викладачами у провідних університетах України, виконують представницькі місії у країнах Сходу.

При кафедрі функціонує Турецький центр інформації та досліджень, головне завдання якого полягає в розширенні наукового світогляду студентів, підвищенні їхнього професійного рівня.

  • Підвойний В.М.
© Олена Сірук, 2001 - 2014