Кафедра фольклористики

Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка

Абітурієнту

Шановний Абітурієнте!

Дізнайся більше про нас із буклету кафедри фольклористики

Положення про творче вступне випробування для вступників на спеціальність «Фольклористика, українська мова і література, іноземна мова»(file pdf, 117 Kb)

* * *

Ти стоїш на порозі великого самостійного життя, яке пропонує Тобі безліч доріг та альтернатив! Але твій вибір шляху сродної праці має бути єдиноправильним, осягненим серцем та осмисленим розумом! Бо лише поступальний, усвідомлений рух цим шляхом подарує тобі істинне щастя пізнання та професійного злету. Тільки він щоразу даруватиме Тобі радість самореалізації, він – гарант Твоєї потрібності людям, державі!

Завідувач кафедри фольклористики д.філол.н Олена Івановська, доцент Леонід Шурко та студенти-фольклористи в Туреччині

Міністр культури України Василь Вовкун зі студентами-фольклористами

Коли Ти небайдужий до рідного слова, пісні, коли читання літератури є твоєю улюбленою справою, коли Ти натхненний духом творчості, коли Ти маєш на меті прожити декілька доль (бо з вивченням мови іншого народу ми осягаємо його долю), коли народна творчість розкриває в Тобі приховані духовні скарби твого народу і допомагає відчути особисту причетність до їх відродження – Ти наш студент! Спеціальність «Фольклористика. Українська мова та література, іноземна мова» радо чекає саме на Тебе!

Народна артистка України Ніна Матвієнко з нашими студентами

  Глобалізаційні процеси, які переживає світове співтовариство, ставлять перед сучасною людиною низку гуманітарних завдань, з-поміж яких:
 • Загальна ерудованість
 • Комунікативна компетентність
 • Вільне володіння декількома мовами (романо-германською та східною)
 • Обізнаність у царині культурних традицій та етикету народів Світу тощо.

Ой, на Івана, на Купала...

Ці та інші завдання вирішуються шляхом вивчення навчальних дисциплін, включених до навчального плану нашої спеціальності. Проте головною метою нашого сучасника є особистісна ідентифікація як представника певної нації, етносу. Наш фах – фольклористика та філологія – запорука становлення гармонійно розвинутої особистості, яка є відповідальною за збереження культурних надбань попередніх поколінь та сприяє їх подальшому розвиткові. Фольклористика вчить толерантності до традицій інших етносів, допомагає дешифрувати сакральну «книгу символів», яку містить народнопоетична творчість. Якщо ж у Тебе є початкова музична освіта, Ти зможеш прилучитися до народної пісенної, танцювальної, драматичної складових фольклорної творчості. А участь у народному гурті «Роксоланія» відкриє Тобі концертні майданчики багатьох країн світу.

Студенти нашої кафедри в Туреччині

За такими спеціальностями ми готуємо

  бакалаврів філології:
 • Фахівець із фольклористики, української мови та літератури, іноземної мови (на вибір: англійська, французька, турецька)
  спеціалістів філології:
 • Філолог, викладач фольклору, української мови та літератури, іноземної мови (на вибір: англійська, французька, турецька)
  магістрів філології:
 • Викладач-дослідник фольклористики, української мови та літератури, іноземної мови (на вибір: англійська, французька, турецька)

Успішно складені випробування з української мови та літератури, іноземної мови та історії України – перепустка у Світ фольклористики! Тож не марнуй часу на сумніви! Готуйся до випробувань зовнішнього тестування!

Наші студенти

Контакти: Кафедра фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
01601, м.Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14, к. 135-136, тел. 2393169

© Олена Сірук, 2001 - 2014