Кафедра фольклористики

Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка

Докторанти й аспіранти

Кирилюк Оксана Сергіївна, 14.07.1988 р.н., с. Курашівці Мурованокуриловецького району Вінницької обл., аспірант, асистент кафедри фольклористики. У 2009 р. закінчила Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю – магістр фольклористики, української мови і літератури, французької мови.

Працює над кандидатською дисертацією: «Фольклорні мотиви в сучасній авторській пісні».

Є автором низки наукових статей, зокрема: «Вітання та побажання як неоціненні фольклорні скарби» (2009), «Фольклоризми у пісенній творчості гурту «Мандри» (2010), «Кольорова символіка: традиції й новації (на матеріалі творчості Т. Г. Шевченка та сучасного музичного гурту «Мандри»)» (2011), «Жанрова специфіка фольклору та літератури (на прикладі пісень гурту «Мандри»« (2011), «Фольклорні інклюзії в художній прозі Володимира Винниченка (на прикладі твору «Федько – халамидник»)» (2011).

З 2010 р. працює асистентом кафедри фольклористики, проводить практичні і семінарські заняття з таких нормативних дисциплін: «Теорія фольклору», «Методологія та організація фольклористичних досліджень», «Спадкоємні зв’язки народних культур». Цікавиться фольклором на сучасному етапі розвитку, досліджує пісні сучасних фольклорних гуртів «Мандри», «Гайдамаки», «Горпина», «Перкалаба».

Бурлака Наталія Сергіївна народилася 05.03.1985 року на Черкащині.

У 2003 році вступила до Інституту філології на відділення музичний фольклор кафедри фольклористики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, яке у 2005 році закінчила і отримала повну вищу освіту за спеціальністю „Фольклористика, українська мова і література, іспанська мова” та здобула кваліфікацію магістра філології, фольклориста, викладача-дослідника української мови і літератури, іспанської мови.

З вересня 2008 року по червень 2009 року працювала в Українському гуманітарному ліцеї імені Тараса Шевченка на посаді керівника фольклорно-етнографічного гуртка.

З листопада 2008 року працювала на посаді провідного спеціаліста-фольклориста Центру фольклору та етнографії при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Займається польовими дослідженнями сучасного фольклорного матеріалу та безпосередньо їх обробкою і відтворенням. Сфера наукових зацікавлень – фольклор у класичній та сучасній літературі, етнографія народів світу. З 2003 року навчалася в аспірантурі, працюючи над дисертаційним дослідженням «Фольклорна контамінація у поетичній спадщині українських письменників-романтиків 20-40-х років XIX століття”.

© Олена Сірук, 2001 - 2014